Samotne walentynki?

Redakcja Siezz.pl Kategorie: Inne

Samotne walentynki?

Choć niektórzy twierdzą, że to jedynie sztuczny wymysł Amerykanów, od kilkunastu lat o tym dniu nie da się myśleć inaczej jak w kategorii szeroko pojętej miłości. Dla jednych to prawdziwy dzień miłości, dla innych – zwykły dzień w kalendarzu, ale są i tacy, którzy nienawidzą walentynek jak Grinch Bożego Narodzenia. Czy to kolejny rok, gdy przychodzi Ci spędzać walentynki bez drugiej połówki? Nic straconego! Sprawdź 5 naszych propozycji, dzięki którym docenisz czas spędzony tylko ze sobą.

  1. Zjedz coś dobrego – w zasadzie chcieliśmy napisać „ugotuj”, ale… po co? Oczywiście nie odradzamy Ci gotowania – jest tańsze, rozwija Twoje umiejętności, a w trudnych chwilach pozwala skupić się na wykonywanych czynnościach odwracając uwagę od trapiących Cię myśli, ale uważamy, że równie dobrym rozwiązaniem jest zamówienie ulubionej pizzy czy wyjście ze znajomymi nawet na zwykłego McDonalda. Skoro nie spędzasz walentynek z ukochanym czy ukochaną, spędź je z miłością życia – sobą, bo w końcu najpierw musimy pokochać samych siebie, aby w pełni pokochać kogoś innego. Dlaczego więc nie dogodzić samemu sobie? W ten dzień potraktuj się wyjątkowo – nawet, jeśli jesteś na diecie.

  2. Obejrzyj ciekawy film – ten, na który od miesięcy nie miałeś czasu, albo ten, który dopiero wszedł do kin. W gruncie rzeczy nie chodzi o to, czy to będzie dokładnie film – może to być serial, ale równie dobrze możesz odsłuchać audycji radiowej czy po raz kolejny puścić sobie koncert unplugged ulubionego zespołu. Bardziej chodzi o spędzenie czasu ze sobą, zrelaksowanie się, nadrobienie to, na to w codziennym pędzie nie znajdujemy czasu.

  3. Zrób sobie domowe SPA – rozpocznij od długiej, ciepłej kąpieli, najlepiej ze świecami i olejkami eterycznymi. Następnie proponujemy cykl zabiegów na twarz – rozpoczynając od oczyszczania, poprzez peeling, maseczkę, na kremach kończąc. W trakcie pielęgnacji twarzy możesz także spróbować wykonać masaż palcami, który poprawi krążenie krwi i przyniesie ulgę spiętym mięśniom. Po kąpieli wsmaruj w ciało olejek, który nawilży przesuszoną mrozem skórę. Najlepiej o pięknym zapachu – w końcu kto z nas nie lubi ładnie pachnieć? Na koniec zrób sobie lekki masaż – nóg, rąk, a może nawet poproś kogoś z domowników o zrobienie masażu pleców? Aby się odprężyć, możesz także spróbować wykonać kilka ćwiczeń z zakresu jogi czy stretchingu, które mogą nawet przynieść ulgę przy bólach pleców lub mięśni.

  4. Wybierz się na zakupy – w tym przypadku opcje są dwie: możesz wybrać się samemu lub zabrać ze sobą mamę, siostrę czy kolegę. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Jeśli jednak należysz do osób, którym wszechobecna atmosfera miłości tego dnia wybitnie przeszkadza, proponujemy zakupy online w naszym sklepie. Znajdziesz tu w zasadzie wszystko – ubrania, buty, czy dodatki wielu światowych marek. Oprócz tego możemy polecić Ci stronę ze świetną biżuterią wpisującą się w najnowsze trendy. To co, zostajesz z nami?

  5. Wyjdź do ludzi – walentynki to idealny dzień, aby otworzyć się na nowe znajomości. Kto wie, może akurat poznasz miłość swojego życia? Wbrew pozorom w walentynki (lub najbliższy walentynkom weekend) jest zwykle organizowana cała masa imprez i eventów nie tylko dla zakochanych. W końcu miłości czasem trzeba pomóc, prawda? Wybierz się na imprezę klubową w stylu „single party”, idź na walentynkową domówkę do znajomych, a może nawet znajdziesz imprezę antywalentynkową? Kto wie! My jednak wiemy jedno – nie warto siedzieć w domu, bo nic nie robiąc jeszcze nikt miłości nie znalazł. Pamiętaj jednak, że bycie singlem to nie samotność, a po prostu bycie samemu. Jeśli jednak faktycznie to samotność Ci doskwiera, wyjdź na miasto, a nowe znajomości pokażą się same.